Wymarzona współpraca z Miastem z morza i marzeń

23 Sierpień 2017
wteofilak

Beeffective to firma z Miasta z morza i marzeń, więc tym bardziej jesteśmy zaszczyceni, że wśród naszych Klientów znalazło się Miasto Gdynia.

Stworzenie strategii obecności w social media dla Urzędu Miasta Gdyni, skupiało się bezpośrednio na rozszerzeniu zastanej formuły komunikacji o nowe rozwiązania formatowe, zwiększające angażowanie obecnych i pozyskiwanie nowych fanów profilów Facebook, Instagram i Twitter. Podzieliliśmy się swoimi doświadczeniami z Referatem Relacji z Mediami, czego efektem było zwiększenie różnorodności treści zamieszczanych w social media.

Obecnie przygotowujemy i publikujemy materiały na Facebooku i Instagramie. Jedna z głównych linii komunikacji, dotyczy promocji wydarzeń odbywających się na terenie miasta. W trakcie ich trwania angażujemy się w relacjonowanie ich przebiegu, posługując się tekstem, fotografią i video. Celem usprawnienia życia mieszkańców- poprzez umożliwienie im łatwego planowania codziennych spraw- inna linia komunikacji zakłada informowanie o potencjalnych zmianach w organizacji ruchu, ze względu na realizowane remonty i przebudowy.

Oczywiście w naszych propozycjach nie brakuje realizacji skupiających się na turystycznym charakterze miasta, uwzgledniających wszelkie zalet nadmorskiej lokalizacji. Poszukujemy atrakcyjnych wizualnie propozycji z zakresu fotografii i video (tworzonych przez ludzi zafascynowanych Gdynią), udostępniając je na Instagramie. Ponadto, we własnym zakresie tworzymy kreacje wizualne opowiadające o mieście z morza i marzeń, przy użyciu takich formatów jak boomerang i  hyperlapse. Pod względem graficznym wspieramy miasto wdrażając elementy identyfikacji wizualnej korespondujące z pierwotnym key visual.

Jeśli jesteście ciekawi,  jak wygląda komunikacja młodego miasta, to gorąco zapraszamy do śledzenia i angażowania się na profilach @Gdynia i @gdynia_official